Hiteles energetikai tanúsítvány adásvételhez
Bruttó fizetendő végösszegek, a helyi díjaink minden felmerülő tételt (kiszállás, felmérés, elkészítés) tartalmaznak.
Rejtett költség nincs.
2017-ben végeztem a BME mesterképzésén Épületgépészeti és eljárástechnikai gépészmérnök képesítéssel, azóta épületgépész tervező- és projekt mérnökként dolgozom. 2018-ban szereztem meg az energetikai tanúsítói jogosultságomat, azóta készítek tanúsítványokat.
Az energetikai tanúsítvány egy szakvélemény, amely Kormányrendeletben » meghatározott módon dokumentálja az építmény energiafogyasztási adottságait. A tanúsítvány célja, hogy közérthető formában érzékeltesse az épület energiahatékonyságát, és javaslatot tegyen az észszerű fejlesztésekről, korszerűsítésekről.
Az elkészítés dátumától számítva 10 évig érvényes a tanúsítvány, amennyiben nem alakítják át az épületet avagy a jogszabály nem változik ezen időszak alatt.
Minden hiteles dokumentumnak rendelkeznie kell egy HET (Hiteles Energetikai Tanúsítvány) kódszámmal - ez a szám a szakvélemény első oldalán található.
Jelenleg (2023) 12 féle energiaosztályba sorolhatók az ingatlanok, az egyes kategóriákra kattintva nézheti meg a részletes ismertetőinket. Hasznos tudnivaló, hogy 2015 december végéig tízosztályzatú volt a minősítési skála (A+ és I között), ez ma már nincs használatban. A 2016 előtt készült energetikai tanúsítványokat egy pótlap segítségével át lehet soroltatni az Országos Építésügyi Nyilvántartás rendszerében.