Adásvételhez és bérbeadáshoz
Az energetikai tanúsítványért fizetendő bruttó végösszegek 15. kerületi ingatlanok esetén.
Minden tétel benne van: kiszállás, felmérés, mérnöki munkadíj, hitelesítési illeték, adók.
Munkaidőben két órán belül rögzítjük, visszaigazoljuk megrendelését.
A tanúsításokat Budapest egész területén végzem. Egyeztetéssel akár munkaidőmön kívül, illetve hétvégén is vállalok szemlét. Ha szükséges akár 1 napon belül is elkészítem a tanúsítványt.
1998-ban épületenergetikai auditok készítésével kezdtem pályafutásomat egy multinacionális cégnél. Többéves tapasztalatom van épületfelügyeleti és ipari gépészeti rendszerek értékesítésében, valamint projektvezetésben és -tervezésben. 2012-től főállásban energiatanúsítványok és -pályázatok készítése a fő profilom.
Az energetikai tanúsítványban elérhető minősítéseket a mellékelt ábrán nézheti meg, az aktuális (2024) beosztásnak megfelelően (A+++ és I között). Tudni érdemes, hogy a besorolási szisztéma igen szigorú, a skála első felébe sorolt ingatlanok nem számítanak elavultnak. Hasznos lehet tudni, hogy 2024 előtt a régi minősítési skála volt használatban, ezek az energetikai tanúsítványok már nem érvényesek.
Válasszon ki két energetikai besorolási osztályt, és nézze meg hány százalék különbségre számíthat az ingatlan energiafogyasztásában.
Kötelező energetikai tanúsítvánnyal rendelkezni, ha ingatlanját eladja vagy bérbe adja, illetve használatba veszi. Korszerűsítési pályázatokhoz is szükség van a szakértői véleményre, erről bővebben itt olvashat » A tanúsítvány tartalmáról a 176/2008. (VI.30.) kormányrendelet » rendelkezik: a helyszínen felmérendő adatokról, a számítás módszereiről, a szakvélemény formai megjelenéséről. Kizárólag a Magyar Építész Kamara vagy a Magyar Mérnöki Kamara tagjaként nyilvántartott, "TÉ" jelű jogosultsággal rendelkező szakember töltheti fel az energetikai számításokat az Országos Építésügyi Nyilvántartás rendszerébe. Minden dokumentum rendelkezik egy Hiteles Energetikai Tanúsítvány azonosítóval, az ún. HET számmal »
A 176/2008. (VI.30.) kormányrendelet szerint nem kötelező a tanúsítvány elkészítése pár kivételes esetben, például: